• 6.11.2015 13:03:00
 • Esra OLGUN
Haberi Paylaş

KOBİ ve Büyük İşletmeler için 200 milyon Euro’luk kaynak

Halkbank, KOBİ ve büyük işletmelerin finansmanı için Avrupa Yatırım Bankası’yla imzaladığı protokollere bir yenisini daha ekledi

Halkbank, Avrupa Yatırım Bankası (AYB) ile KOBİ ve büyük işletmelerin finansmanı için 200 milyon Euro’luk yeni bir kredi protokolüne imza attı. Protokol kapsamında, firmaların yeni ve tevsi yatırımları ile işletme sermayesi ihtiyaçlarının yanı sıra; Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği yatırımlarının finansmanı için orta ve uzun vadeli kaynak sağlanacak. Krediden imalat sanayi, tarımsal sanayi, ticaret, turizm, eğitim, sağlık, enerji, hizmet, bilgi ve iletişim teknolojileri gibi geniş bir sektörel yelpazede faaliyet gösteren KOBİ ve büyük işletmeler yararlanabilecek. Sağlanan kaynağın 50 milyon Euro’luk kısmı aynı amaçlarla kullandırılmak üzere Halk Finansal Kiralama A.Ş’ye tahsis edilecek.

 

Halkbank’ın uluslararası piyasalardaki itibarının bir yansıması olarak sağladığı bu kaynakla bankacılık sektöründeki saygın konumunu pekiştirdiğini belirten Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu şunları söyledi: “Bankamızın üç çeyrek asrı geride bırakan tecrübesi ve donanımlı kadrolarıyla Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacak işbirlikleri geliştiriyoruz. Avrupa Yatırım Bankası ile imzaladığımız yeni protokolle sağladığımız kaynağı, reel sektöre sunduğumuz ürünlere yenilerini eklemek için kullanacağız. Sürdürülebilirlik konusuna verdiğimiz önemin de bir göstergesi olan bu kredi ile KOBİ ve Büyük İşletmelerin yatırım ve işletme sermayesi ihtiyaçlarının yanı sıra Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği yatırımlarının finansmanını da sağlayacağız. 'Üreten Türkiye'nin Bankası' olma vizyonuyla Türkiye’de bu alandaki gelişmenin öncüsü olmaya ve ülkemizin yatırım ve ticaret hacminin gelişimine destek vermeye devam edeceğiz.”

 

KOBİ’lerin Türk ekonomisinin en aktif kurumları olarak ülkemizin büyüme hedeflerine önemli katkılar sunduğunu söyleyen Taşkesenlioğlu, “Bu protokol, reel sektördeki sürdürülebilir rekabet seviyesinin artırılması yönündeki çalışmalarımızda bize güç verdi” dedi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  6 + 13
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.