• 11.1.2012 09:33:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

"Köprüyü En Kötü İhtimalle Milli Bütçeyle Yaparız"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'a yapılacak 3. Boğaz Köprüsü'ne teklif gelmemesine ilişkin, "3. köprünün müşterisi vardır. Yolda kalmaz. En kötüsü milli bütçeyle yaparız." dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla başbakanlık muhabirleri ile bir araya geldi. Başbakanlık Basın Merkezi'nde, gazetecilerin haber yazdığı masaya oturan Erdoğan, muhabirlerle sohbet etti. Erdoğan, sağlık durumunun iyiye gittiğini ifade etti. Başbakanlık muhabirlerinin taleplerini dinleyen Erdoğan, genel olarak kaldırılan, gazetecilerin yıpranma hakkıyla ilgili çalışma yapılmasını istedi.

 

"FAİZ LOBİSİNE SERT ÇIKIŞLARI YAPACAĞIZ"

 

Ekonomik gelişmelere ilişkin değerlendirmeler yapan Başbakan Erdoğan, "Dünyada 2012 yılında ekonomiye ilişkin kötü senaryolar var. 2012 yılında da büyüyeceğiz. Çok daha iyi yönde büyümemiz olacak." şeklinde konuştu.

 

Türkiye'de faizlerin yükselmesinden şikayet eden Erdoğan, piyasa faizlerinin yüzde 14'lere kadar yükselmesinin enflasyonu da tetiklediğinin altını çizdi. Erdoğan, "Faiz lobisine gerekli sert çıkışları yapıyoruz, yapacağız." dedi.

 

BDDK'nın, kredi kartlarına tek limit uygulama çalışmasının hatırlatılması üzerine Erdoğan, "Bu konuda gerekli çalışma yapılıyor. Kredi kartının faydaları da var zararları da var. Kayıt dışını kaldırıp kayıt içine alıyor. İmkanı olmadığı halde kredi kartından para çekenler de var. Cebindeki kadar harca kardeşim, bunun düzenlemeleri yapılıyor." diye konuştu.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  0 + 3
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.