• 24.1.2012 14:20:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

KOSGEB Desteğinde Samsun Türkiye 3.'Sü Oldu

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)'nın KOBİ'lere sağladığı desteklerde Samsun Hizmet Merkez Müdürlüğü, proje bazında ülke genelinde 3., sağlanan destek miktarında ise 5. sıraya yükseldi

Geçen yıl toplamda 124 proje başvurusundan 117’si olumlu değerlendirildi.

 

    KOSGEB desteklerini değerlendiren Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, kent ekonomisinin gelişmesi, istihdamın artırılması ve uluslararası rekabet ortamında var olabilmeleri adına KOBİ'lerin bu destekleri mutlaka değerlendirmesi gerektiğini söyledi. Ülke ekonomisinin bel kemiğini oluşturan reel sektörün yaklaşık yüzde 99’unu küçük ve orta ölçekli işletmelerin oluşturduğunu ifade eden Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Murzioğlu, büyük firmalar yerine ülke ekonomisinin yükünün KOBİ'lerin sırtında olduğunu kaydetti. Murzioğlu, “Başarılı ve sürdürülebilir bir kalkınma için, ekonomik büyümenin tabana yayılması gerektiği düşüncesiyle KOBİ'lere yönelik destekleri oldukça önemli buluyorum. KOBİ'ler nezdinde yapılan her girişim, rekabetçilik kültürünün gelişmesine katkı yapmakta ve ekonomiye canlılık katmaktadır. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından işletmelerin ekonomideki yerlerinin geliştirilmesi amacı ile kurulan KOSGEB’in, KOBİ'lerin gelişimine yönelik hazırladığı destek programlarını bu çerçevede değerlendirmek gerekmektedir.‘’ dedi.

 

    Samsun’da rekabet edebilirliği geliştirmek, kapasitesini artırmak, modernizasyon yapmak üzere KOSGEB Samsun Hizmet Merkez Müdürlüğü’ne başvuruda bulunan Samsunlu KOBİ'lere 2010 Ağustos ayından itibaren 6 milyar 274 milyon 733 bin 54 TL destek sağlandığını hatırlatan Salih Zeki Murzioğlu, “Kentimizin gelişmesi, istihdamın artırılması ve uluslararası rekabet ortamında var olabilmeleri adına bu desteklerin mutlaka değerlendirilmesi gerekmektedir. Proje bazlı bir gelişim vizyonuyla hareket eden KOBİ'lerimizin bu tip desteklerden faydalanabilirlikleri ve uluslararası platformda var olabilme olasılıkları oldukça güçlüdür. KOSGEB Samsun Hizmet Merkez Müdürlüğü KOBİ'lerimize sağladığı bu desteklerle proje bazında Türkiye genelinde 3. sırada, sağlanan destek miktarı bazında ise 5. sırada yer almaktadır. Temennimiz daha çok girişimcinin bu desteklerden faydalanarak, kent ekonomisini daha güçlü kılmasıdır.” ifadelerini kullandı.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  4 + 2
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.