• 4.2.2012 10:43:00
 • Esra TORLAK
Haberi Paylaş

Köymak Tarım Makineleri Üretimini Arttıracak

Üretim kapasitesine arttırmayı hedefleyen firma bu yıl içerisinde ürünlerini yeni pazarlara ulaştırmayı hedefliyor

1969 yılında Bandırma’da kurulan Köymak Tarım Makineleri, çiftçilerin ihtiyaçları doğrultusunda ürün yelpazesini genişleterek üretim faaliyetlerine devam ediyor.  Avrupa pazarıyla ürün ihraç etmeye başlayan firma Köymak markasıyla ihracat yapıyor.

 

Ürün portföyünü, deneyim, müşteri istek ve beklentileri ile ARGE çalışmalarının bileşkesinden oluşturarak gelişmiş üretim teknolojisini önemseyerek faaliyet gösteren firma sıcak hava jeneratörleri mekanik hububat ekim makineleri pnömatik hububat ekim makineleri helezon götürücü yükleme makinelerinin üretimini yapıyor

 

Tüm çiftçilerle yakın ilişkiler kurmayı amaç edindiklerini söyleyen İhracat Müdürü Gökhan Çınar, “Her satışı, Köymak ailesine yeni bireyin katılımı olarak değerlendiriyor ve üretimlerimizle müşterilerimizin memnuniyetine öncelik veriyoruz” dedi.

 

Yüzde 30 ihracat yaptıklarını belirten Çınar, pazar hâlihazırda Doğu Avrupa ülkeleri, Orta Doğu ülkeleri, Kuzey Afrika ülkelerine satış yaptıklarını söyledi.

 

Üretim kapasitesinin alınan taleplere göre yetersiz kaldığını söyleyen Çınar, “Kapalı alanımızı iki katına çıkarıp yeni makine ekipmanlar alarak kapasitemizi arttırmayı planlıyoruz. Bu yıl içerisinde yüzde 25 kapasite artışıyla birlikte Rusya, Ukrayna, Güney Afrika ve Orta Asya ülkelerini yeni pazar olarak hedefliyoruz” diye konuştu. Avrupa’daki krizin satışları etkilemediğini belirten Çınar, “Türkiye’deki üreticiler son finansal krizden dünyadaki rakipleri kadar etkilenmedi. Yavaşlayan Avrupa ekonomisine rağmen göreceli olarak istikrarlı bir şekilde ilerleyen Türkiye ekonomisi dünya pazarlarında üreticilerimizin daha geniş Pazar paylarına sahip olmasını sağladı. TL ‘nin değer kaybetmesiyle ürünlerimiz daha cazip hale geldi. Dünyanın birçok ülkesi işsizlikle mücadele ederken biz çalıştıracak nitelikli eleman bulamıyoruz. Sektördeki bu nitelikli eleman açığının kapatılması için gerekli düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Bu düzenlemelerle uluslarası platformda rekabet gücümüz daha da yükselir. Tabi ki rekabet gücünün en önemli faktörlerinden biri olan AR&GE faaliyetlerine de gerekli ehemmiyet verilmeli “ dedi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  6 + 11
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.