• 22.12.2011 07:07:00
 • Esra TORLAK
Haberi Paylaş

Krizdeki Yunanistan’a İhracat Yapıyor

Seramik, kimya, yapı malzemeleri, endüstriyel hammaddeler alanında faaliyet gösteren Moren Endüstriyel, “Moren” ismiyle ihracat yapmaya başladı

Markalaşmanın önemine değinen firma ortaklarından Gürkan Aslan, “Yüzde yüz ihracat yapan bir firma olarak “Moren” markamızla seramik karo ürünlerimizi ihraç ediyoruz. E-ihracatın günümüzde önemi büyük, pazar araştırmalarımızı bu şekilde de yürütüyoruz. Turkishexporter.net’te birçok sektörden alım talebi takip edebiliyoruz. Krizde olmasına rağmen Yunanistan’a satış yapıyoruz. Tunus, Rusya ihracat yaptığımız diğer ülkeler. Kimyasalda tecrübelerimize güveniyor, bu alanda satış yaptığımız Suriye, Mısır, Ürdün’e ihracatımızı arttırmayı hedefliyoruz. Tekstil sektöründe kimyasal hammadde ve boya gibi ürünleri de Bangladeş ve Pakistan’a ihraç etmeyi hedefliyoruz. Rusya’da bir temsilcilik ofisi açmayı da planlıyoruz.”şeklinde konuştu.

Avrupa krizi endişe yaratsa da Afrika ve Orta Asya ülkeleri gibi girilebilecek yakın pazarların olmasının avantaj olabileceğini söyleyen Aslan, Arap baharı rüzgarının da ihracata olumlu tesir etmesini beklediğini, ayrıca serbest ticaret anlaşmalarının artması gerektiğini dile getirdi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  6 + 17
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.