• 30.12.2011 15:17:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

Merkez Bankası'ndan Dövize Müdahale

Merkez Bankası, ateşi yükselerek 1,92 TL'ye tırmanan dolara müdahale etti. Para otoritesinin müdahalesinden sonra 1,85'e kadar gerileyen dolar kuru şu sıralar 1,88 seviyesinde seyrediyor.

Merkez Bankası, bankalara döviz satımı ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

 

"Bilindiği üzere 5 Ağustos 2011 tarihinden itibaren Merkez Bankası gerek gördüğü günlerde döviz satım ihaleleri yoluyla piyasaya döviz likiditesi sağlamaya başlamıştır. Döviz satım ihalelerine ilişkin 4 Ağustos 2011 tarihinde yapılan basın duyurusu ekinde yer alan Döviz Satım İhale Esasları çerçevesinde ihale saati öncesinde Merkez Bankasınca dövize doğrudan müdahale edilen günlerde ihale düzenlenmeyeceği belirtilmiştir. 22 Aralık 2011 tarihli Para Politikası Kurulu toplantısını takiben 26 Aralık 2011 tarihinde yapılan basın duyurusu ile uygulanmaya başlanan strateji doğrultusunda bundan böyle ihale saati öncesinde Merkez Bankasınca dövize doğrudan müdahale edilen günlerde de ihale düzenlenmeye devam edilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunulur."

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  9 + 9
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.