• 23.12.2011 06:57:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

MFİB Başkanı ÇTSO'yu Ziyaret Etti

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB) Başkanı Muhsin Altun, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ile Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi'ni (ABİGEM) ziyaret ederek, incelemelerde bulundu

Kurum olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'ne bağlı odalar ile çalışmalar ve projeler yürüttüklerini belirten Muhsin Altun, odalarla yürüttükleri ortak çalışmaları yerinde görmek amacıyla bu tür ziyaretler yaptıklarını kaydetti.

 

TOBB'a bağlı odaların artık çok geliştiğini ve güzel çalışmalara imza attıklarını dile getiren Muhsin Altun, ''Bu da bizlere ayrı bir güven veriyor. Odalarımız güzel işler çıkardıkça bizim de güvenimiz artıyor. Türkiye genelinde şuanda 18 ABİGEM faaliyet gösteriyor. Bunlardan birisi de Çorum ilimizde bulunuyor. Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ABİGEM'e sahip çıkmakla çok doğru ve güzel bir iş yaptı. Bu güzel sonucu hep birlikte görebiliyoruz. Şu an Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ile iki adet proje yürütüyoruz. Faaliyetleri sona eren bu projelerimizle ilgili bilgiler almaya, rutin bir inceleme yapmaya geldik. Ayrıca ABİGEM’i de yerinde görerek sorunlarını ve sıkıntılarını öğrenmek ve bu tür bilgiler almak için buradayız.'' diye konuştu.

 

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Başaranhıncal, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın başvuru sahibi olduğu 'Üniversitelilerin Girişimciliklerinin ve İstihdam Edilebilirliklerinin Desteklenmesi Projesi' ile 'İstihdam Hedefli Nitelikli Ofis Elemanı Yetiştirme Projesi'nin başarıyla tamamlandığını vurguladı.

 

Başaranhıncal, bu projelerin yanı sıra ABİGEM tarafından hazırlanan tüm projelerde Çorum'un kalkınması, istihdamın artırılması ve işletmelerin kendilerini geliştirebilmesinin amaçlandığını kaydetti.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  8 + 12
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.