• 9.1.2012 14:40:00
Haberi Paylaş

Muşlu İşadamları Şeker Fabrikasına Talip Oldu

Muşlu iş adamları, satış kararı alınan Muş Şeker Fabrikası'nı satın almak için biraraya geldi. Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şihmus Sinecem, "Eğer şeker fabrikası özelleştirilecekse buna talip olmalıyız. Sadece kar etmeyi düşünmeyelim. Bir araya gelerek Muş’a katkı sunabiliriz." dedi

Muş'ta faaliyet yürüten iş adamları şeker fabrikası için biraraya geldi. MTSO'daki toplantıda konuşan Başkan Şihmus Sinecem, Muş’un kalkınmasına yönelik atılan her adıma katkı sağlayacaklarını belirtti. 2009 yılında kurulan çimento fabrikasını örnek gösteren Şihmus Sinecem, “Bu fabrika, ilin ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Biz Muşlular olarak çimento fabrikasını kuran yatırımcıya teşekkür ederiz ama gönül isterdi ki Muşlu iş adamlarımız bu fabrikayı kurmuş olsa. Kurulan çimento fabrikasında bugün yaklaşık 400 kişi istihdam edilmektedir ve sanayi alanında belirli bir aşamaya gelen en iyi fabrikalardan biridir. Birçok yere ihracat yapıyor, dış ticarette Muş’u en iyi bir şekilde temsil ediyor ve gerçekten Muş için güzel bir hizmet alanıdır.” diye konuştu.

Şeker fabrikasının özelleştirme kapsamına alındığını ifade eden Sinecem, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kuruluşundan bugüne kadar Muş Şeker Fabrikası normal olarak işletilmektedir. Bazen zararı ile bazen karı ile bugüne kadar yürütülerek bu aşamaya gelmiştir. Fabrikanın bölgeye çok büyük katkısı vardır. Bölgeye katkısı olan bu fabrika özelleştirmeye doğru gidiyor. Bilindiği üzere daha önce bazı özeleştirmeler oldu ve birilerine peşkeş çekildi veya birilerine satıldı. Barit fabrikası kapatıldı, yem fabrikası kapatıldı ve aynı şekilde süt fabrikası da kapandı. Muşlu sanayici olarak kentimizi düşünmeliyiz. Sadece kar etmeyi düşünmeyelim. Bir araya gelerek Muş’a katkı sunabiliriz. Bu oluşumu sağladıktan sonra inanın yapamayacağımız hiçbir şey yok. Her şeyin üstesinden gelebiliriz.”

Şeker fabrikasının özelleştirilmesine karşı olduğunu dile getiren Sinecem, “Eğer şeker fabrikası özelleştirilecekse buna talip olmalıyız. Yaptığım araştırmada, fabrikayı alacak güce sahibiz ve çok iyi işletebiliriz. Konya Şeker Fabrikası özelleştikten sonra büyük ölçüde kara geçti. Konya Şeker Fabrikası’nı, Konyalı iş adamları aldı ve bugün geldiği nokta ortada. İşte biz de bu örnekle yola çıkabiliriz.”

 

 

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  2 + 6
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.