• 9.1.2012 08:53:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

Müzikle İhracatını Yüzde 300 Arttırdı

Küresel çapta streaming ve bulut bilişim hizmetleri veren Medianova, 2011’de ihracatını yüzde 300 artırdı. Şirket, Ortadoğu’ya da 1 milyon dolarlık ihracat yaptı

Küresel çapta streaming ve bulut bilişim hizmetleri veren Medianova, 2011’de ihracatını yüzde 300 artırdı. Şirket, Ortadoğu’ya da 1 milyon dolarlık ihracat yaptı

Medianova CEO’su Serkan Sevim, Türkiye’nin ihracatının 2010’a nispeten yüzde 18 artıp 134 milyar doları bulduğunu belirtti. Buna mukabil şirketin ihracatta önemli merhaleler aldığını dile getiren Sevim, şunları ifade etti:

“Şu an Ortadoğu’da milyonlarca internet kullanıcısı Medianova’nın sunduğu altyapı ile online müzik dinliyor, video ve TV izliyor. Bütün bu hizmetlerin Türkiye'de host edilen yapıda olması Medianova'yı güçlendirdiği gibi, Türkiye'yi de networkte Doğu Avrupa ve Ortadoğu’nun kalbi olarak konumlamaya devam ediyor.”

Medianova’nın ihracatının 2011’de geçen senelere oranla yüzde 300 artış elde ettiğine değinen Sevim, bunun en önemli sebebinin Türkiye’nin hedeflerine odaklanmak olduğunu vurguladı. Sevim, genel olarak ABD orijinli şirketlerle rekabet ettiklerini aktardı.

Medianova’nın 2012 ihracat hedefleri hakkında da açıklamalarda bulunan Sevim, “Bu sene de aynı şekilde büyümeye ve dış operatör ile kurumlara odaklanmaya devam edeceğiz. 2012’de ciromuzun yüzde 30’unu ihracat kalemlerinin oluşturacağına kanaat getiriyoruz. Uzun vadede bölgenin en önemli oyunculardan biri haline geleceğimize olan inançla faaliyetlerimizi yürüteceğiz.” dedi.

 

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  4 + 11
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.