• 10.1.2018 00:36:00
 • NİYAZİ ŞAHİN
Haberi Paylaş

Norveçli Statkraft, Türkiye'deki operasyonlarını azalttı

Norveçli enerji şirketi Statkraft, Türkiye'deki ticari operasyonlarını 1 Ocak itibariyle durdurduğunu, sadece iki enerji santralindeki faaliyetlerini devam ettireceğini duyurdu.

Norveç'in yenilenebilir enerji şirketi Statkraft, Türkiye'deki ticari operasyonlarını, düşen piyasa likiditesi ve öngörülemeyen görünüm nedeniyle azalttığını açıkladı.

Şirket sözcüsü Lars Magnus Gunther'in e-posta yoluyla gönderdiği açıklamada, "Statkraft, zorlu pazar görünümü ve azalan likidite nedeniyle, Türkiye'deki ticari faaliyetlerini 1 Ocak 2018 itibariye durdurmuştur" denildi.

İki santralde faaliyete devam edecek

Şirket, Türkiye'de sadece sahip olduğu ve işlettiği iki enerji santralindeki faaliyetlerini devam ettireceğini duyurdu.

Açıklamada, Türkiye'deki faaliyetlerin kapsamı ve kararın şirketin kârını nasıl etkileyeceği konusunda bir ayrıntı yer almadı.

Statkraft, Siirt'te yapımına başladığı ancak geçen yıl şubatta güvenlik gerekçesiyle inşaatını durdurduğu Çetin Hidroelektrik Santrali'ni (HES) eylül ayında Limak Enerji'ye satmıştı.

2009'dan beri Türkiye'de faaliyet gösteren Statkraft'ın Çakıt ve Kargı hidroelektrik santrallerinde, toplam 122 megavat enerji üretiliyor.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  5 + 18
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.