• 26.12.2011 17:43:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

Sabancı, 2012’den Umutlu

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 2011’in Türkiye adına, grup adına olumlu geçtiğini belirtti. Sabancı, “2012’ye kuvvetli bir büyüme ile giriyoruz. Ben, öngörülenden daha iyi bir tablo ortaya koyacağımıza kanaat getiriyorum.” dedi.

2011’i değerlendiren, 2012 temennilerini açıklayan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, bu sene Türkiye’nin çevresinin aksine ekonomide ve siyasette önemli başarılar elde ettiğini vurguladı.

Gelinen aşamada Türkiye'nin öneminin arttığını dile getiren Sabancı, şunları ifade etti:

“Bu başarıda Türkiye’de olan girişimci ruhun, ekonomimizin dinamik doğasının, esnek kur uygulamalarının ve bunların sonucunda yaratılan güven ortamının payı büyüktür; 2012'ye kuvvetli büyüme ile giriyoruz. Ben öngörülenden daha iyi bir tablo ortaya koyacağımıza kanaat getiriyorum.

Cari açığın makul bir seviyede tutulması için, daha fazla tasarruf, milli önceliğimiz olmalıdır. Uzun vadeli kalkınma icin, yeni bir anayasa, eğitimde yeniden yapılanma, vergi reformu ile daha süratli ve etkin işleyen bir hukuk yapısının oluşmasını bekliyoruz.

Avrupa Birliği (AB) bizim icin vazgeçilmez bir çıpa olmaya devam etmelidir. En kötümser tahminlere rağmen AB, gelecekte de dünyanın en zengin bloku olmaya devam edecektir. Arap dünyası kargaşa içinde, ancak hiçbir devrim kısa sürede, kolay ve acısız olmaz. Sabancı Grubu için 2011 planladıklarımızı realize ettiğimiz ve karlılığımızı artırarak büyüdüğümüz, başarılı bir sene oldu. 2012 ise ayağımıza gelen fırsatları değerlendirerek, sürdürülebilirlik felsefesi içinde, fark yaratmaya devam edeceğimiz bir sene olacak.”

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  1 + 5
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.