• 4.2.2012 15:58:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

Şeker Fabrikası SEKA Gibi Olmayacak

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, özelleştirilmesi gündemde olan Afyon Şeker Fabrikası'nın, SEKA Çay Kâğıt Fabrikası gibi olmasına izin vermeyeceklerini söyledi

Eroğlu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile görüşme halinde olduklarını, bir zamanlar kapasitesinin üzerinde işçi alınarak zarar eden özelleştirildikten sonra da kapanan SEKA gibi olmasına müsaade etmeyeceklerini belirtti. Eroğlu, “Babamın pancar sattığı, bizim pancar topladığımız yerler buralar. Bizim de fabrikamız burası. Ben de içinizden çıkan birisiyim. Belli bir noktaya geldi en az 5 yıl tam kapasite çalışma mecburiyeti, elemanların istihdam edilmesi, memurların yatay geçmesi, işçiler düşünülüyor. Şimdiye kadar geciktiğini de düşünüyorum.” dedi.

 

    Afyonkarahisar’a bütün kamu yatırımlarında 3,5 milyar TL’lik yatırım yapıldığını ifade eden Eroğlu, “2003 yılında devletin toplam yatırım bütçesinin 5 milyar TL olduğunu biliyorum. Geçmişteki ödeneklerle şimdikiler karşılansın. Akdeğirmen Barajı 70 yılda bitecekken biz 25 milyon ödenek sağladık, bitirdik, suyu verdik. Bize bir takım projeler getirin. Bu şehri hep beraber yönetmemiz gerekir.” diye konuştu.

 

    Eroğlu, yeraltı suyunda birlikleri desteklediklerini 100 milyon TL’lik imkân sunarak bütün köylülerin 202 bin dekarlık alanda sulu tarıma açılacağını kaydetti. Eroğlu, gelecek yıl Afyonkarahisar’da bütün alanların damla sulama sistemine geçeceğini, bilgisayardan akıllı sistemle araziler sulanacağını dile getirdi.

 

    Üniversitenin de hızla geliştiğini, diş hekimliği ve hukuk fakültesi açıldığını hatırlatan Bakan Eroğlu, turizm fakültesi için YÖK’e başvuru yapıldığını ve Fizik Tedavi Hastanesi'nin de açılmak üzere olduğunu aktardı.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  9 + 3
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.