• 7.7.2012 11:47:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

SETRMS'in Fatih Mağazası Dualarla Hizmete Açıldı

Tesettür giyim markası SETRMS, 12. mağazasını Fatih'te hizmete sundu. Dualarla açılan mağaza, ilk gün dolayısıyla yüzde 50 indirim uyguladı. Markanın tesettür ürünleri bayanların ilgi odağı oldu

1974'te Ankara'da bir atelyede doğan ve şu an ABD ve Avrupa’ya ihracat yapan bir marka haline gelen SETRMS'in Türkiye'de 12. İstanbul'da ilk mağazası törenle hizmete açıldı. Törene şirket ortaklarının yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de katıldı. Fatihli bayanlardan da ilgi gören törende ilk olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yazılı mesajı okundu. Erdoğan, mesajında SETRMS’in yeni mağazasının Türkiye tekstil sektörü ve Fatih için hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

İBB Başkanı Kadir Topbaş da açılışta dünyanın ekonomik bunalımla çalkalandığı bir ortamda üretim ve ihracat yapmanın, istihdam oluşturmanın önemini vurguladı.

 

Türkiye'nin ekonomide elde ettiği başarılara dünyanın imrenerek baktığını dile getiren Kadir Topbaş, "Ülke olarak, millet olarak geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. Bu anlamda devamlı açılışlar yapıyoruz. Umuyorum SETRMS’in yeni ayağı da hayırlı ve uğurlu olur." dedi.

 

Topbaş'ın mağazaya işaret ederek, "Burada duran kıyafetler, satın alacak olanların üzerinde paralansın. " sözleri de açılış törenine katılanları güldürdü.

 

SETRMS KURUCUSU ÇELİKTEN: SATIŞLARIMIZ YÜZDE 30 ARTTI

 

SETRMS markasının kurucusu Mehmet Çelikten ise Fatih mağazasını hizmete sunmaktan duydukları mutluluğu belirtti. Çelikten, 600 metrekare alana kurulu mağazada pek çok tesettür ürününü bulunduğundan söz etti.

 

Tesettür kıyafetlerine ilginin giderek arttığını aktaran Çelikten, sektörün önemli merhaleler aldığına temas etti. Mehmet Çelikten, “Şirket olarak satışlarımız 2011’e göre yüzde 25-30 arttı. Piyasanın durgunluğuna müşteri adedimiz de önemli oranda arttı. Şu an her bir bölgeden bize mağazalaşmamız için talepler geliyor. Bu minvalde mağaza sayımızı 8-10 sene içinde 50-60’a çıkarmay hedefliyoruz. İç piyasa bir yana İslam ülkelerinde, Avrupa ülkelerinde iyi bir yere gelmeyi amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

SETRMS Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çelikten de Fatih mağazası ile mütedeyyin aileleri hedeflediklerini bildirdi. Şirket olarak İstanbul’da ilk mağazalarını açtıklarını duyuran Çelikten, şöyle devam etti:

 

“Şu an Ortadoğu’da pek çok ülkeye ihracatımız var. Tabii Arap Baharı’ndan menfi etkilensek de sorunlar, şu an aşılıyor. Yine yeni bölgeler söz konusu. Avrupa, ABD ve Kanada’dan ürünlerimize teveccüh var. İran ve Libya bizim için iyi bir piyasa. Libyada büyük sıkıntı vardı o oda şu an aşılıyor. Umuyorum, durumlar aha da iyi olacak, ihracatın bu ayağı güçlenecek.”

 

SETRMS’in açılış töreni Fatih Camii İmam Hatibi Osman Şahin’in yaptırdığı dua ile devam etti. Şahin’in dualarının hemen ardından açılış kurdelesi kesildi.

 

İBB Başkanı Topbaş ve Fatih Belediye Başkanı Demir, törenin bitiminde mağazayı turladı. Topbaş ve Demir’den sonra mekâna akın eden bayan müşteriler, tesettür giyim ürünlerini tek tek inceledi. Beğendiklerini satın aldı.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  9 + 3
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.