• 22.12.2011 10:28:00
 • Esra TORLAK
Haberi Paylaş

Sudan ihracat arttı

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Tuncay Sagun su ürünlerin ve hayvansal mamüller sektörün bir ay ara ile üst üste artış hızında rekor kırmasının sebebini haber portalimize açıkladı

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Tuncay Sagun bu artışın önemine dikkat çekerek;“Yunanistan’da yaşanan krizden dolayı, Avrupa Birliği pazarından daha fazla pay alınması, Tarım Bakanlığı’nın uyguladığı düzenli üretim planlamaları ve sektördeki teşebbüslerin daha aktif olmaları bu başarının yakalanmasında en önemli aktörlerdir.”dedi.

Özellikle Irak pazarına tavuk ve yumurta ihracatı ciddi bir yer kapladığını belirten Sagun, Avrupa pazarında ise balık ve su ürünlerinin ağırlıklı olarak satıldığını söyledi.

Sagun ayrıca İran’da son dönemde yakalanan tavuk ve yumurta ihracatı, Japonya’da ağırlıklı olarak orkinos ihracatı ve Hong-Kong’a tavuk ayağı ihracatını yapıldığına da dikkat çekti.

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamulleri İhracatçıları Birliği olarak 2023 ihracat stratejisi çerçevesinde 3,5 milyar dolar hedef belirlediklerini belirten Sagun, “2023 ihracat hedefi olan 3,5 milyar dolara şimdiden gerçekleşti gözü ile bakabiliriz. İhracat rakamları bu tempo ile giderse hedef çok yukarılara çıkacaktır.”şeklinde konuştu.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  4 + 7
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.