• 30.12.2011 07:18:00
 • Esra TORLAK
Haberi Paylaş

Tadal, İhracatın Tuzu Biberi Oldu

Tadal Baharat üretim kapasitesini arttırarak iç pazardaki aktifliğini dış pazarlarda görmek istiyor

1994 yılında İstanbul’da kurulan Tadal Baharatları farklı gramajlarda 30 ayrı ürün çeşidiyle üretim faaliyetlerine devam ediyor. İç pazarda aktif olarak yer aldıklarını belirten Tadal Baharatları Genel Müdürü Kerim Şentürk ,” Çeşitli baharat ürünlerimizi zincir marketlere, hipermarketlere, tavuk ve et satış noktalarında tüketiciye sunuyoruz. İç pazardaki aktifliğimizi ihracatta da yakalamak için yeni makinelerle üretim kapasitemizi arttırıyoruz. Ambalaj yenileme çalışmalarımız var. Aynı zamanda Turkishexporter.net ile pazar araştırmaları yapıyoruz. Mısır, Libya, Suriye ile görüşmeler yaptık. Almanya’ya 2004’den beri ihracatımız var. Almanya dışında yeni pazarlar bulmayı hedefliyoruz.”dedi.

Türkiye’nin büyüyen bir ülke olduğunu ifade eden Şentürk, “Bazı sektörlerde Avrupa’dan bile öne geçmeye başladık. Katıldığımız fuarlarda da ülkemizle ilgili aldığımız tepkiler de bunu doğruluyor.”dedi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  3 + 19
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.