• 22.12.2011 07:11:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

Tarım Sektörünün Sorunlarını Masaya Yatırdılar

Karaman İl Tarım Müdürü İsmail Uluad, tarım sektöründe güçlü olabilmenin yolunun üreticilerin eğitiminden ve maddi destekten geçtiğini söyledi

Sektördeki problemleri masaya yatırmak için düzenlenen panelde konuşan Uluad, “Üreticilerimizin karşılaştığı sorunlara çözüm bulmak ve üreticilerimizin daha bilinçli üretim yapmasını sağlamak, hayvancılıkta gelişen yeni teknik ve teknolojiyi üreticilerimize ulaştırmak amacıyla buna benzer programları yapmaya devam edeceğiz.” dedi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün üreticilerin kalite ve yüksek verim alanlarında dünya piyasaları ile rekabet edebilmesi için değişik çalışmalar yaptığını söyleyen Uluad, bunları şöyle dile getirdi: “İlimizde iklim ve tarımsal yapı dikkate alındığında hayvancılık, gerek son yıllarda sağlanan et, süt, gebe düve, buzağı, küçükbaş hayvan desteklemeleri, yem bitkisi ve küpeleme destekleme ödemeleriyle, gerekse süt işletme tesislerinin nitelik ve miktar olarak artmış olması sebebiyle önemli bir potansiyel oluşturmaya başlamıştır. Suni tohumlama hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve teşvik kapsamına alınması, yem desteklerinin ve ekim alanlarının giderek artması ilimizde hayvancılığı olumlu yönde etkilemiştir. İlimizde tarım ve tarıma dayalı sanayinin yanında hayvan yetiştiriciliği ve hayvansal ürün sanayinin de geliştirilmesi gerekmektedir.”

 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen panele Karaman Valisi Süleyman Kahraman, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Vali Yardımcısı Latif Memiş, Selçuk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanı Hüdaverdi Eren, Selçuk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Behiç Coşkun, Selçuk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dursun Ali Dinç, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Osman Sezer, sivil toplum kuruluşunun temsilcileri, yetiştiriciler ve vatandaşlar katıldı.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  3 + 15
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.