• 21.12.2011 12:18:00
Haberi Paylaş

Tesk: Fransız Mallarını Raflardan Toplatırız

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, sözde Ermeni soykırımını inkar etmeyi suç sayan yasa tasarısının Fransız Meclisi'nden geçmesi halinde Fransız ürünlerini kendilerine bağlı işyerlerindeki raflardan kaldıracaklarını açıkladı.

Palandöken, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Fransa Esnaf ve Sanatkarları Daimi Meclis (APCM) Başkanı Alain Griset'e mektup yazdığını ve telefon açtığını belirterek, şunları dile getirdi:

 

"Türkiye Cumhuriyeti'nin geçmiş tarihi ve değerleri ile gerçek dışı senaryolarla oynamaya kalkmasınlar. Böyle bir yalan ve iftirayı 'İnkar Yasası' ile akıldışı bir mecraya sürüklemek isteyen Fransa'nın 'düşünce özgürlüğü' bakımından nereden nereye geldiğini üzülerek görmekteyiz. Fransa ateşle oynuyor, bu yasa kendi elinde patlar. Böylesine tarihi bir yanlışın içinde olan Fransa'nın iç politik kaygılarla 280 bin Ermeni oyu için mi, yoksa çok başka nedenlerle mi bu senaryonun içinde yer aldığını zaman ortaya çıkaracak."

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  1 + 6
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.