• 22.12.2011 11:00:00
 • İHA
Haberi Paylaş

“Ticaretin Tek İlacı Var O Da Huzur”

Şırnak’ta vergi rekortmenleri ödül törenine katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, huzurun olmadığı yerde ticaretin, ticaretin olmadığı yerde ise zenginliğin olamayacağını söyledi

Hisarcıklıoğlu, "Zengin olmak istiyorsan ticaretin önünü açacaksın. Ticaretin de tek bir ilacı var o da huzurdan geçiyor. Burada hepimize vazife düşüyor. Birbirimize öteki demeden Allah için sevmeye başladığımız zaman, bir birimizin hatasını kusurunu görmeden doğru ve iyi olan taraflarını gördükçe zenginlik hepimize gelecek." dedi.

Konuşmasında birlik-beraberlik mesajları veren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Kültürümüzde çok güzel bir söz var; 'birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır' diye. Rahmet ve bereketi bulmak isteyen birlikten ayrılmayacak. Farklı düşüneceğiz, o farklılıklarımızı zenginlik haline getirip bir potada eriteceğiz. Benim şimdi kardeşlerimden ricam birbirimize bakarken hatasını noksanını değil, birbirimizin iyi tarafını ön plana çıkartıp öyle sevmeliyiz. Ki öyle sevebilirsek ancak başarıyı yakalayabiliriz. Bir ve beraber olursan başarılı olursun. Şimdi burada balımız var, halımız ve kilimimiz var, öteki taraftan bereketin sembolü zeytinimiz var, incirimiz var, narımız var ama bunların hepsinin para edebilmesi için biz Şırnak'ın narı, Şırnak'ın inciri, Şırnak'ın zeytini, Şırnak'ın balı diye markalaştırmamız lazım." şeklinde konuştu.

Yeni anayasa hakkında da açıklamada bulunan Başkan Hisarcıklıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Ekonomiyi canlandırabilmek için sistemi yeniden inşa etmek lazım. İnşaatın temeli de yeni bir Anayasa'dan başlıyor. Yeni bir anayasadan başlayarak hepimizin diline pelesenk olan bu yapısal reformları yaparsak 12 sene sonra biz dünyanın ilk büyük 10 ekonomisi içinde oluruz. O zaman fert başına düşen gelirimiz 10 bin dolardan 25 bin dolara çıkacak. Ama işin başı anayasadır. Allaha çok şükür bundan umutluyum.”

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  5 + 4
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.