• 27.12.2011 14:17:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

TKDK, Kırsal Kalkınma Hibesi İçin Proje Bekliyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), kırsal kalkınma kapsamında hazırlanacak projelere verilecek hibe desteği için girişimcilerin projelerini bekliyor.

TKDK'nın Avrupa Birliği'nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA'nın kırsal kalkınma bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin dördüncü başvuru ilanında başvurular ise 1-20 Şubat 2012 tarihleri arası alınacak. Girişimcileri, 400 bin avroya kadar çıkabilen desteklerden yararlanmayı davet eden TKDK yetkilileri, proje başvurularının son güne bırakılmamasını istedi.

 

TKDK Trabzon İl Müdürlüğü uzmanları Mustafa Bal ile Şansal Aydoğdu, kırsal kalkınma kapsamında hazırlanacak projelere verecek hibe desteğiyle ilgili Karadeniz İşadamları Derneği'nce (KARGİD) düzenlenen seminerde, projeyle ilgili iş adamlarına bilgi verdi. TKDK’nın bugüne kadar çıktığı çağrı ilanları hakkında bilgi aktaran Bal ve Aydoğdu, üçüncü ve dördüncü çağrı ilanları hakkında detaylı bilgilendirmede bulunuldu. Kalkınma Programı kapsamında Trabzon’da desteklenecek sektörlerin ise ''Su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, çiftçilik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi, arıcılık, yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesi, kırsal turizm ile kültür balıkçılığının geliştirilmesi alt tedbirleri'' olduğunu belirttiler.

 

Desteklerin, sektörüne göre 400 bin avroya kadar çıkabileceğine dikkat çeken uzmanlar, başvuru tarihlerinin 1 ile 20 Şubat 2012 tarihleri arası olduğunu ifade ettiler.

 

Proje başvurularının son güne bırakılmamasını isteyen uzmanlar, en az süre bitimine bir hafta kala yapılacak başvurularda eksikliklerin tespit edilerek tamamlanması yoluna gidilebileceğine dikkati çekti. Uzmanlar ayrıca, başvuru sahiplerine koordinatörlük uzmanlarının yardımcı olacağını da ifade ettiler.

 

KARGİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Çapkınoğlu da kendilerine bu imkânı sağlayan TKDK uzmanlarına teşekkür etti.

 

Üyelerinin bilgilendirmeden oldukça faydalandığına işaret eden Çapkınoğlu, “Bu desteklerden iş adamlarımızın yararlanması hem kendileri hem de ilimiz adına önem taşımaktadır. Bu konuda KARGİD olarak üyelerimize her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  8 + 2
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.