• 15.12.2011
 • CİHAN
Haberi Paylaş

TOBB VE TÜSİAD'DAN PARİS ÇIKARMASI

İşdünyasının iki önemli kuruluşu TOBB ve TÜSİAD, sözde Ermeni soykırımı iddialarının aksini savunmak bir yana; bu iddiaları ‘tartışanları’ dahi 1 yıl hapis ve 45 bin euro ile cezalandırma yolunda adımlar atmaya hazırlanan Fransa’ya karşı harekete geçti

Her iki kuruluşun üyelerinden oluşan bir grup 19 Aralık Pazartesi günü Paris’te bu çerçevede bir dizi temas gerçekleştirecek.

Konuyla ilgili olarak ortak bir yazılı açıklama yapan işdünyasının iki önemli temsilcisi, "Küresel ekonomik rekabet koşullarının giderek karmaşıklaştığı, Avrupa ekonomik alanının yeniden yapılanma çabalarının sürdüğü ve Avrupa'nın çevresindeki bölgelerde önemli siyasal dönüşümlerin yaşandığı bir dönemde, Fransa’nın AB’nin en önemli partneri ve müstakbel üyesi Türkiye'ye karşı takındığı kısa dönemci ve dar görüşlü siyasal tutum, her iki ülkeye, ekonomilerine vetoplumlarınada zarar verecektir. TOBB ve TÜSİAD olarak Fransa’yı ve Fransız siyasetçilerini süratle bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Açıklamada ayrıca, "TOBB ve TÜSİAD olarak her zaman yapıcı ilişkiler içinde olduğumuz Fransız iş dünyası örgütleri kanalıyla, Fransız siyaset dünyasını en üst düzeyde uyarıyoruz. TOBB ve TÜSİAD yönetimleri olarak söz konusu tutumun olumlu seyreden Türkiye-Fransız iş ortamına zarar vermesinden endişe duyuyoruz. TOBB ve TÜSİAD yönetimleri olarak gidişatın olumsuz sonuçları hakkında Fransız iş dünyası temaslarımızı sürdürüyoruz." denildi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  8 + 13
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.