• 12.1.2012 14:38:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

Türkiye 13 Milyon Euro'luk Canlı Hayvan İthal Etti

Yunanistan PASOK partisi Gümülcine Milletvekili Ahmet Hacıosman ve İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı, Türkiye Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu’yu makamında ziyaret etti

Görüşmeye Batı Trakya Türk milletvekilleri Hacıosman ve Mandacı'nın yanı sıra Bulgaristan'ın Tırgovişte Milletvekili Kasım Dal da katıldı.

 

Türkiye ve Yunanistan arasında tarım ürünleri ticaretindeki iyi işbirliğine dikkat çeken Batı Trakya milletvekilleri, son yıllarda tütün fiyatlarının düşmesi sebebiyle Batı Trakya çiftçisinin zor durumda kaldığını vurguladı. Pamuk üretimi ile hayvancılık konularının da ele alındığı belirtilirken, tarım sektörüyle ilgili kurumların karşılıklı ziyaretlerin artırılmasının önemi üzerinde duruldu.

 

Bakan Yardımcısı Arzu da, ziyaret ve bilgilendirmeden dolayı Batı Trakya heyetine teşekkür etti. İki ülke arasındaki işbirliğinin önemine dikkat çeken Arzu, geleceğe yönelik plan ve projelerden söz etti. Arzu, işbirliğinin güçlendirilmesi yönündeki arzusunu dile getirdi.

 

Yapılan açıklamaya göre Türkiye, 2011 yılının ilk on ayında Yunanistan’dan 13 milyon Euro tutarında büyükbaş ve küçükbaş hayvan ithal etti.

 

İlgili toplantının sonunda taraflar, Batı Trakya ve Bulgaristan'ı yakından ilgilendiren tarım ve hayvancılık konularıyla ilgili bir toplantı düzenlenmesine karar verdi. Yapılacak bu toplantıda çiftçileri ve hayvan besicilerini ilgilendiren sorunların detaylı bir şekilde ele alınmasında mutabık kalındığı kaydedildi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  6 + 10
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.