• 11.1.2012 07:35:00
 • Esra TORLAK
Haberi Paylaş

Türköz Yeni Üretimlerle Büyüyecek

Türköz Makine yeni yılda üretimde ve makinede yeni yatırımlarla büyümeyi hedefliyor

1993 yılında şirketleşen Türköz Makine, süt sektöründe süt soğutma, depolama, taşıma tankları, süt alım ve ölçüm, pastörizasyon, eşanjör, beyaz peynir, kaşar peyniri, kâse yoğurt, süze yoğurt, ayran, içme sütü, lor peyniri, tereyağı ve CIP ünitelerini üretimini yapıyor.

Anahtar teslim projeler ürettiklerini belirten şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Türköz, üretim kapasitesini arttırmak için ar-ge çalışmaları yaptıklarını otomasyona geçiş sistemleri üzerine çalıştıklarını söyledi. İç pazardaki talebi karşılamaya yetişemediklerini ancak ihracatı arttırmak istediklerini belirten Türköz, “Kurulduğumuz yıldan bir yıl sonra ihracat yapmaya başladık. Ancak iç pazardaki talebin fazla olması dış pazarlarda aktif olmamızı zorlaştırdı. Üretimlerimizi Arap ülkeleri, Afrika ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlere ihraç ediyoruz. “dedi.

İki senedir şirketin büyüme kaydettiğini söyleyen Türköz, “2012’de fabrikamızı büyüteceğiz ve makine yatırımı yapacağız. Otomatik makinelerde yeni üretim çalışmalarımız var. Bu konuda Kalkınma Ajanslarından da destek almak için başvurduk. Avrupa’da da olmayan sadece bizim ülkemize göre bizim insanımıza özel makineler üreteceğiz.”şeklinde konuştu.

2023 vizyonu doğrultusunda Türkiye’nin 500 milyar dolar ihracat hedefini ulaşılabilir gördüğünü dile getiren Türköz, siyasi olarak engellenmezse Türkiye’nin ihracatını artmaya devam edeceğini dile getirdi. Ancak bölgede siyasi karışıklıkların ihracata sekte vurduğunu ve bu etkenlerden bölgedeki ticaretin etkilendiğini sözlerine ekledi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  2 + 19
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.