• 16.12.2011
 • CİHAN
Haberi Paylaş

TUSKON, KEİ İŞ FORMU DÜZENLEDİ

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) Rusya Milli Komitesi ile birlikte "Karadeniz-2011, Yenilikler ve Yatırım Projeleri" adlı iş forumu düzenledi

Rusya Sanayi ve Ticaret Odası binasında gerçekleşen forumda iş dünyasının temsilcileri bölgedeki yeni hedefler, işbirlikleri ve yenilikleri ele aldı.

 

TUSKON Başkan Vekili Ahmet Ciğer ve KEİ Rusya Komite Başkanı Viktor Arhipov’un açılış konuşmasının ardından foruma Bulgaristan, Sırbistan ve Güney Osetya’dan katılan davetliler bölgeye sağlayabilecekleri katkıları müzakere etti. Davetliler kendi ülkelerin bulundukları konumlarıyla ilgili bilgiler vererek Karadeniz çevre ülkeleri olarak tarım, ulaşım, sağlık gibi alanlarda geniş çaplı işbirliklerin yapılabileceklerini vurguladı.

 

Sunumların ardından foruma katılan bazı üreticiler bölgede yapılabilecek yatırımlar ve kendi projelerini sundu. Bunların arasında ekranoplan üretici firma teklifleriyle dikkat çekti. Üreticiler su üzerinde alçak irtifa uçuşu yapan küçük uçak türlerin deniz taşımacılığında çok avantajlı olduklarını savundu. Çeşitli boyutlara sahip olan ekranoplanlar 40 ton’a kadar yük, 40 kadar da yolcu taşıyabiliyor. 250 kilometreye kadar hız yapan gemi uçak karışımı araçlar, iki bin kilometre mesafeye kadar uçuş yapabiliyor.

 

Forumla ilgili bilgi veren TUSKON Başkan Vekili Ahmet Ciğer, Türkiye’nin son yıllarda iş dünyasının nereye geldiği ile ilgili sunum yaptıklarını dile getirdi. Çeşitli firmaların tanıtımı yapıldığını belirten Ciğer, “Özellikle yerel ve çevreci teknolojiler hakkında sunumlar vardı. Bunlar bölgesel işbirliği çerçevesinde yapılıyor ve öncelik bu iş birliklerin artırılması. Bölgede en aktif iş adamlarının Türkiye’de olduğunu düşündüğümüz zaman, bölgenin gelişimi Türkiye’nin gelişimine de çok önemli katkı sağlayacak.” dedi. Oldukça olumlu görüşmelerin yapıldığını ifade eden Ciğer, önümüzdeki dönemlerde bu etkinliklerin Türkiye ekonomisine olan katkılarını hep birlikte göreceklerini söyledi.

 

Rusya Sanayi ve Ticaret Odası binasında gerçekleşen forum çeşitli firmaların sunumlarıyla gün boyu devam etti.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  8 + 19
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.