• 12.12.2011
 • Tuba KOÇAŞ
Haberi Paylaş

TUSKON BÜYÜME RAKAMI 2023 HEDEFİ İLE ÖRTÜŞÜYOR

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, 2011 üçüncü çeyrekte elde edilen yüzde 8,2 büyümeyi olumlu buldu

Meral, büyüme rakamının 2023 hedefi ile örtüştüğünü de vurguladı.

TUSKON Başkanı Meral tarafından, konuya dair yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’nun açıkladığı, büyüme rakamını memnuniyetle karşılamış bulunuyoruz. Malum 2008 sonlarında başlayan ve zaman içinde tüm dünyayı etkisi altına alan küresel kriz, hem Türkiye hem de Avrupa ve ABD’yi derinden etkilemiştir. Ancak geldiğimiz aşamada, anlıyoruz ki, gerek iktidarımızın almış olduğu ekonomik önlemler, gerekse de girişimcilerimizin azmi, ülkemizin krizi en kısa sürede aşmasına imkân tanımıştır. Bu noktada bütün Türk girişimcilerini kutluyoruz. 2023’te 500 milyar dolarlık bir ihracat hedefi bulunan Türkiye, açıklanan yüzde 8,2’lik büyüme rakamı ile kararlılığını ortaya koymuştur.

Malum, TUSKON, bu konuda yaptığı açıklamalarında Türkiye’nin 2011 büyüme rakamlarının yüzde 8’in altında olmayacağını belirtmişti. TÜİK’in üçüncü çeyrek büyüme rakamı, bizim bu konudaki haklılığımızı ortaya koymuştur. Bizler, piyasalarda görülen bu canlılığın süreceği kanaatindeyiz. 7 federasyon ve 168 derneği ile 35 bin girişimciyi temsil eden TUSKON, dün olduğu gibi bugün de Türkiye’ye güveniyor ve bu uğurda faaliyetlerini en üst seviyede sürdürüyor.”

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  4 + 18
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.