• 24.2.2012 07:00:00
 • Esra TORLAK
Haberi Paylaş

Ünlülerin Seramikçisi Avrupa’ya İhracat Yapıyor

Tamamen kişiye özel seramik üreterek Türkiye’de bir ilki başaran İbrahim Bayraktar Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinde seramikleriyle adından söz ettiriyor

Seramiko hızla büyüyen yapısı ile bugün, yer ve duvar karoları, teknik porselenler, bordür ve dekoratif ürünler, dış cephe kaplaması ve yapı kimyasalları üreten bir sanayi kuruluşu olarak, yenilikçi ve farklı beğenilere yanıt verebilecek koleksiyonlar hazırlıyor.

 

Müşterilerinde yarattığı güvenle birlikte gerek yurt içi gerekse yurt dışı müşterilerinin sayısını her geçen gün arttırıyor. Seramiko son 5 yıldır promosyon ürünleri üzerinde yoğunlaşmış olup faaliyetlerine uluslararası düzeyde devam ediyor.

 

Çalışmalarını iki bölüme ayıran firma, genel ve kişiye özel olarak, kişinin istediği resim ve ölçüde seramik ve cam üzerine uygulama gerçekleştiriyor. Yere, kişiye özel tasarımlar ve butik çalışmalar hazırlayarak oteller, alışveriş merkezleri, restoranlar, banyolar, mutfaklar, havuzlar ve saunaların dekorasyonlarında yarattığı değişim ile adından söz ettiriyor.

 

Atatürk köşelerinin iç pazarda çok fazla talep gördüğünü dile getiren Firma Sahibi İbrahim Bayraktar yurtiçi ve yurtdışı genelinde bayilik çalışmaları ile birlikte seramik ve sanatı yaşam alanlarında birleştirdiklerini söyledi.

 

Dekorasyon sektörü her yıl hızlı bir biçimde kendini geliştirerek büyüğüne dikkat çeken Bayraktar, “İnsanlar artık yenilik ve orijinalliğin önemini kavramış olup, daha çok kendilerine özel alanlar oluşturmak istiyor. Bu sebepten dolayı içinde bulunduğumuz sektörde genişlemekte ve dolayısıyla bizde ürünlerimizi ve kalitesini her geçen gün yenilemekteyiz. Türkiye’de tek olup, orijinalliğimiz ve kalitemizi korumakta ve geliştirmekteyiz. Örneğin; 6 yıl önce yaptığımız 100 parçadan oluşan bir seramik panomuzun 2 ay önce bir kaza sonucu tek parçasını kırıldığını öğrendik. Bizim arşivlerimizden kırılan parçanın yenisini çok kısa bir sürede temin ederek ve uyguladık. Resmimizin tamamının bozulmadığını gözlemledik. “ dedi.

 

Çalışmalarının büyük bölümünü yurtdışına gönderdiklerini belirten Bayraktar, “Genellikle Avrupa ve Asya’ya ve Arap Ülkelerine ihracat yapıyoruz. Daha çok İtalya olmak üzere Avrupa ülkelerinin çoğuna ihracat gerçekleştiriyoruz.  Özellikle ürünlerimiz otellerde saunalar, ıslak zeminler ve hijyenik ortamlarda tercih ediliyor” şeklinde konuştu.

 

İç pazarda genellikle İstanbul, Antalya, İzmir ve Ankara’ya yoğun olarak hizmet verdiklerini belirten Bayraktar, “İhracatta girmeyi düşündüğümüz pazarlar içerisinde Güney Amerika ve Doğu Asya ülkeleri var. Birçok ülkenin liderlerine ulaştırdığımız tablolarımız mevcuttur. Yurt içinde ise cumhurbaşkanımız, başbakanımız birçok parti liderleri ve ülkenin tanınan ve önde gelen iş adamlarına, sanatçılarına ürünlerimizi ulaştırmış olup kalitemizden ve farkımızdan haberdar etmişizdir.”diye konuştu.

 

Bayraktar; “Sanatımızla birçok eserimizin yanında son olarak yeni hazırladığımız çalışmamız ‘bayrağın doğuşu’ toplumumuzu bir arada tutmak ve kardeşlik bağlarını hatırlatma adına önemli bir sembol olmaktadır.” dedi.

 

 

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  2 + 11
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.