• 20.12.2011
 • CİHAN
Haberi Paylaş

“YABANCI YATIRIM 10 MİLYAR DOLARI AŞACAK”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, 2011'in tamamı için 12,5 milyar dolar yabancı yatırımı öngördüklerini bildirdi. Ergün, "Umuyorum bu rakam, gelecek sene 10 milyarı aşacaktır." dedi

Bakan Ergün, Dow Europe ile Aksa Akrilik Kimya Sanayii AŞ'nin karbon elyaf üretimi ve satışında ortaklığına dair anlaşmanın imza törenine katıldı. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Ergün, yabancı yatırımların miktarı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'ye 9 sene içinde toplam 105 milyar dolar yabancı yatırımı geldiğini anlatan Ergün, "Bu rakam, senelere bölündüğünde 10 milyar doları aşan bir değere tekabül ediyor." ifadesini kullandı.

 

2011'in tamamı için 12,5 milyar dolar yabancı yatırımcı öngördüklerini vurgulayan Ergün, bu değerin gelecek sene 10 milyar doları aşacağını da aktardı.

 

Ergün, yeni teşvik sistemi ile ilgili bir soruya karşılık da "Burada Türkiye'nin yeri ve dünyanın önceliklerine önem verilecek. Yeni modelde yatırım, istihdam, büyük projeler, bölgeler ve sektörler göz önünde bulundurulacak. Cari açığın önlenmesine önem verilecek. Stratejik sektörler ve odak projelerle ilgili özel teşvik modelleri geliştirilecektir." cevabını verdi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  7 + 9
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.