• 16.1.2012 14:26:00
 • CİHAN
Haberi Paylaş

Yunanistan'daki Borç Krizi, S&P'den Önemli

İngiltere Maliye Bakanı George Osborne, Yunanistan’ın borç krizinin hâlâ çözümlenememiş olmasının, kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's'un (S&P) 9 Avro Bölgesi ülkesinin kredi notunu düşürmesine nispeten Avrupa’nın istikrarını daha çok tehdit ettiğini söyledi

Osborne, BBC Radyo 4’e yaptığı açıklamada, “Bana göre Euro bölgesinde şu andaki en büyük istikrarsızlık sebebi, S&P’nin kredi notu düşürmesi değil, Yunanistan’daki bazı özel sektör borçlarının nasıl silineceğine yönelik belirsizliğin hala devam etmesidir.” diye konuştu.

 

Asya’daki yatırımcıları ülkede yatırım yapmaya davet etmek için geçen hafta Çin ve Japonya’ya resmi ziyaretlerde bulunduğunu aktaran İngiliz Maliye Bakanı, Avrupalı liderleri Euro’ya daha çok destek verme çağrısında bulundu.

 

Avrupalı liderleri Euro’nun arkasında güçlü olarak durmamakla eleştiren Osborne, “Avrupa’nın yapması gereken şey, Euro para biriminin ardında kararlıca bir duruş sergilediklerini herkese göstermek.” şeklinde konuştu. İngiliz Bakan, Euro krizini aşma noktasında, gerektiğinde IMF için daha fazla ödenek ayırabileceklerini de sözlerine ekledi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  0 + 6
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.