• 26.12.2011 17:17:00
 • İHA
Haberi Paylaş

Zonguldaklı Firmalar Fuarda Göz Doldurdu

Almanya'daki Duisburg geleneksel 10. Kitap ve Kültür Fuarı'nda stand açan Zonguldaklı firmalar göz doldurdu.

BEBETO Helal şekerlerini Almanya'da tanıtan Zonguldaklı işadamı İlyas Korkut, Türk işadamlarının Almanya'nın ekonomisine büyük katkı sağladığını söyledi. Duisburg geleneksel 10. Kitap ve Kültür Fuarı'nda stand açan Zonguldaklı firmalar göz doldurdu. Fuarda sergiledikleri ürünleri ile büyük beğeni kazanan firmalar, Avrupa Birliği (AB) standartlarında ürettikleri ve pazarladıkları ürünler ile yabancı rakipleri ile yarışıyorlar. Fuarda stand açan Schekerland Firması sahibi Zonguldaklı işadamı İlyas Korkut, Türk kökenli işadamlarının Almanya ekonomisine büyük katkı sağladığını belirterek, Türk firmalarının artık yabancı firmalar ile kafa kafaya rekabet edebildiğinin altını çizdi. Korkut, "Almanya'da göçün 50.yılını kutluyoruz. Bu 50 yıllık zaman diliminde Türk firmaları da ciddi anlamda yol aldı. Almanya'ya ilk gelen atalarımız, bir bakkal dükkanı ile başladıkları bu ticari yolculukta, şimdi Almanya'nın büyük firmaları ile rekabet edebilen işyerlerine sahipler. Çoğu dev yabancı şirketlerin de ortağı durumundalar. Türkiye'den getirtilen ürünlerin yanı sıra, Almanya'da kendi tesislerini kurarak, ticaret alanında büyük söz sahibi olmaya başladılar. Bizler de, Schekerland Firması olaraki Türkiye'nin en büyük şeker firması BEBETO'nun ürünlerini Almanya'da pazarlıyoruz. Ürünlerimizin 'Helal' üretim olması dolayısı ile büyük ilgi görüyor. Özellikle Türk vatandaşları ürünlerimize ilgi gösteriyor. Hedefimiz ürünlerimizi daha geniş kitlelere ulaştırmak'' dedi.

İşadamı İlyas Korkut, Almanya'da çok sayıda Zonguldaklı işadamın faaliyet gösterdiğini de dile getirerek, bu işadamlarına Türk Hükümeti'nin desteklemesi gerektiğini de vurguladı.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  0 + 17
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.